איך בוחרים בריכת שחייה?

איך בוחרים בריכת שחייה?

נקודות להשוואה בין בריכות שחייה (ומה מייחד את "שי במים")


מתלבטים לגבי חוג שחייה או בריכה טיפולית לילד/ה? אל תירשמו בלי שתתרשמו!
בריכה איכותית ובטיחותית בוחרים עם הרגליים!

יש לא מעט אופציות באזורנו, ולכל אופציה (כולל אותנו) יש מינימום 50 "מליצי יושר" בכל פורום אפשרי. בדקו לפחות 3 בריכות שחייה / בריכות טיפוליות שונות, לפני שאתם מקבלים החלטה.

אז בכל זאת, בידיו של מי תפקידו את הילד/ה שלכם?
אתם ורק אתם תחליטו.

מה ההבדל בין שי במים למתקנים אחרים?
בכל אחד מן הביקורים במתקנים השונים, התבוננו ובררו:

1. האם מדובר במיזם פרטי?

במתקן בבעלות פרטית, יש שליטה מלאה של הבעלים על כל הנעשה במים ומחוץ להם. זאת בניגוד למתקן ציבורי שהושכר במיוחד, והוקצה בו שטח מים מתוך הבריכה לצורך לימודי שחייה ו/או טיפולים במים.

שי במים הוא מתקן בבעלות פרטית, המנוהל על ידי שי דננברג - הידרותרפיסט מוסמך עם יותר מ-18 שנות ניסיון בהוראת שחייה ובטיפולי מים. כשאתם מגיעים אלינו, אתם בידיים טובות.

2. האם לבריכה יש רישיון עסק ורישיון משרד הבריאות?

רישיון עסק ורישיון מטעם משרד הבריאות הם רק ההתחלה. אם הפעילות המבוקשת היא שחיית פעוטות, בדקו האם יש לבריכה בנוסף גם תקן משרד הבריאות לשחיית פעוטות, המחייב לבצע סינון וסחרור מים בקצב מהיר משמעותית בהשוואה אל בריכת שחייה ביתית רגילה לצורכי פנאי / נופש.

מרכז שי במים הוא אחד המתקנים היחידים בארץ, המחויב לעמידה בכל התקנים המחמירים ביותר בתחום. הקפדה שכזו על התקנים המחמירים ביותר, לא תמיד קיימת במתקנים מסוגים אחרים. מומלץ לברר זאת מראש.

3. האם המים חמים או קרים?

לא כיף ללמוד במים קרים, כמו שלא כיף ללבוש בגדים קצרים בחורף. האם, בלי שום תירוצים - המים בבריכה חמים? (לא "מחוממים")... או שמא קרים? לטמפרטורת המים בבריכה תהיה השפעה ישירה על יעילות התהליך ועל ההנאה ממנו.

במרכז שי במים, טמפרטורת מי הבריכות עומדת על 34 מעלות בצורה קבועה לאורך כל ימות השנה. כך ניתן לוודא שהן הלומדים לשחות והן המקבלים טיפולים כאלה ואחרים יצליחו במשימות, ודעתם לא תוסח על ידי מים קרים מדי שמפריעים לריכוז. כמו כן חלל המתחם כולו ממוזג בטמפרטורה קבועה של 28 מעלות.

4. מהי רמת המתקן ותחזוקתו?

הן במים והן מחוצה להם, רמת התחזוקה חייבת להיות ללא רבב. האם המים מטופלים בהתאם לסטנדרטים הגבוהים ביותר, או שמא נראים מלוכלכים ולא מתוחזקים? האם הבריכות עצמן בטיחותיות ונגישות?

מרכז שי במים מקפיד על איכות ונראות המתקן כולו, מהכניסה הראשית ועד לקרקעות הבריכה. מעבר לכך תמצאו מתחם מוקפד ומעוצב ברמה של 5 כוכבים, עם מלתחות מפוארות, חדרי הלבשה, עמדות החתלה לתינוקות ועוד. והכול נגיש גם לבעלי מוגבלויות. אתם מוזמנים להגיע ולהתרשם במו עיניכם.

5. מהי רמת הניקיון וההיגיינה?

העיפו מבט הן בבריכות עצמן והן בשטחי השירות השונים במתחם. האם רמת הניקיון נראית מספקת? זכרו שהילדים צריכים סביבה היגיינית ובטוחה.

אצלנו בשי במים, ניקיון המתקן, הבריכות והשטחים מסביב נשמר בקנאות. מנהלי המרכז ומדריכיו מחויבים לרמת התברואה הגבוהה יותר, אף מעבר לדרוש. התוצאה היא מים נקיים ברמה כה גבוהה, עד שהם מתאימים גם לשחיית פעוטות.

6. מהם תנאי הלמידה בבריכות בזמן השיעור?

כמה צפוף במים? כמה שקט בזמן כל שיעור? ככל שצפיפות התלמידים גבוהה יותר, וככל שהסביבה רועשת יותר - כך פוחתת יעילות הלמידה.

מרכז שי במים מחויב לקבוצות למידה קטנות ואפקטיביות, של 6 תלמידים לכל היותר. בניגוד למתקנים אחרים - אצלנו לא תראו עשרות ילדים בשיעור שחייה, שמפריעים אחד לשני לזוז ויוצרים סביבה רועשת שמפריעה ללמידה אצל חבריהם לבריכה. בהמשך לכך, לעולם לא יתנהל שיעור שחייה פרטני במקביל לשיעור קבוצתי באותה בריכה.

7. מהי הרמה המקצועית של מדריכי המתקן?

בין אם מדובר בבריכה המיועדת לשחייה בלבד, או בבריכה המשלבת גם טיפולי הידרותרפיה - רצוי כי טרם קבלה לעבודה, יעברו אנשי המקצוע המיועדים סינון אמיתי, אישי ומקצועי.

כל אנשי המקצוע בשי במים עוברים מיון קפדני טרם קבלה לעבודה, כזה שישרת נאמנה את השם "שי במים". מטפלים ו/או מדריכים שאינם עומדים בסטנדרטים שמציבה הנהלת המרכז - לא מתקבלים לעבודה.
 
במרכז שי במים עומדים לרשותכם 17 מטפלים/ות ומדריכים/ות שנבחרו בקפידה, כולם מוסמכים ועומדים בסטנדרטים מקצועיים ואנושיים בלתי מתפשרים. כמו כן המרכז עצמו הוקם ומנוהל על ידי שי דננברג, הידרותרפיסט מוסמך בעל יותר מ-18 שנות ניסיון.

8. מה אומרים הלקוחות?

בקשו לקבל המלצות או לדבר עם לקוחות עבר והווה. לפעמים מתגלים כל מיני דברים קטנים, שכלל לא הייתם יכולים להיות מודעים לקיומם. אנשים שכבר קיבלו שירות במקום יוכלו לסייע בקבלת ההחלטה.

למרכז שי במים יש עשרות רבות של ממליצים, מתוך רבים שהשתמשו בשירותי המתקן. הנה כמה המלצות שכדאי לקרוא >>>


בדקתם? השוויתם?
כעת ההחלטה יכולה להתקבל בחוכמה ובטבעיות רבה יותר.