טיפולי הידרותרפיה וואטסו לנשים בהיריון

טיפולי הידרותרפיה וואטסו לנשים בהיריון
תקופת ההריון טומנת בחובה ציפייה והתרגשות רבות, עד לבואו לעולם של הרך הנולד. במקביל גופך עובר שינויים רבים, ותרגילי התעמלות במים יכולים לסייע בהקלה על חלק מהמיחושים והכאבים הנלווים להריון.

טיפול במים בידיים מיומנות לנשים בהריון, נחשב אידיאלי להקלה על כאבים. זאת הודות לתכונות המים, לכוחות שפועלים במים על גופנו, ולטמפרטורת המים החמה בבריכות שלנו (טמפרטורה בטוחה לחלוטין שלא עוברת את טמפרטורת הגוף).
 
כל אלה מאפשרים תחושת הקלה שאין דומה לה, בכל הקשור לעומס על גוף האישה במהלך ההריון. הדבר נכון במיוחד בכל האמור בנוגע לטיפולי וואטסו, בהם את נשכבת בנינוחות בבריכה בתנוחה כמעט עוברית, כאשר המטפל הוא זה שמניע, לוחץ, מותח ועוד.

טיפולי מים בכאבי ההריון

בתקופת ההיריון משתחרר בגוף האישה חומר כימי בשם רלקסין (Relaxin), שמטרתו להכין את אגן הירכיים ללידה ומסייע בשחרור הגידים והרצועות באיברי הגוף. למרות שרלקסין מסייע רבות בשעת הלידה, אחת מתופעות הלוואי שלו עשויה להיות כאבי גב קלים עד חזקים, לעיתים לאורך כל תקופת ההריון.

טיפול במים בידיים מיומנות יסייע להקלה על כאבי גב ומפרקים. חום המים ויכולת הציפה מקלים על כאבי הגב, זאת על ידי הרגעה ושחרור של שרירים והסרת עד 80 אחוזים ממשקל הגוף שלנו. ככל שמשקל הגוף גדול יותר, כך האפקט יעיל יותר בהשוואה למטופלים בעלי טווח משקל סטנדרטי.

מניעת פציעות בזמן התרגול

הבריכה יוצרת סביבה עוטפת ובטוחה לאישה ההרה, בה אפשר לבצע מגוון רחב של תרגילים פסיביים ואקטיביים ללא סיכון לפציעה.

לפי מחקר שפורסם במגזין Obstetric, Gynecologic & Neonatal Nursing, אפילו אימון מים אחד בשבוע יכול לצמצם את כאבי הגב ב-50% בהשוואה לתרגילים מחוץ למים.

צמיגות המים מפעילה לחץ פיזי על כל חלקי הגוף, וזאת מבלי להעמיס עליו משקל מיותר (בניגוד לאימוני ספורט אחרים). בצורה זו ניתן ליצור סט של תרגילי מים לאישה ההרה, בו ניתן להתמיד בלי להפעיל לחץ, מתח פיזי וכאב. תרגילי המים יסייעו לשמירה על משקל תקין ללא תופעות לוואי.

מניעת נפיחויות ברגליים, בקרסוליים ובכפות הרגל

מים הם הסביבה האידיאלית להקלה על כאבי רגליים, קרסוליים ובצקות. הלחץ ההידרוסטטי של המים מגביר באופן טבעי את זרימת הדם בגוף, משפר את ההחזר הוורידי ומונע נפיחויות בגפיים התחתונות.

מעבר לכך, מחקר שבוצע באוניברסיטת איידהו בארצות הברית, הראה שהידרותרפיה יכולה לתרום לשיפור השינה. אצל נשים בהיריון הדבר חיוני ביותר, בייחוד בשלבי ההריון המאוחרים והמתקדמים יותר, בהם יש לעיתים הפרעות שינה.